Kā jau mums tas tagad ir zināms, lai saglabātu skaistu smaidu un svaigu elpu, ir svarīgi veikt ikdienas mutes higiēnas uzturēšanas darbus. Ir labi sākt lietot zobu diegu un tīrīt zobus, taču, vēl labāk, šo ikdienas metodiku ar laiku uzlabot, lai šie darbi būtu efektīvāki un rezultāts nestu pēc iespējas vairāk augļu. Jo efektīvāks rezultāts, jo lielāks lepnums un ieguvumi no skaista smaida un svaigas elpas.
Izmantojot šos ieteikumus veselu nedēļu, nedēļas beigās radīsies pārsteigums par to, cik ļoti Tava mute šķitīs tīrāka un elpa svaigāka.
Pāris vadlīnijas noteiktā secībā vislabākajai mutes higiēnas efektivitātei.
Sāc ar zobu diegu.
Lieto zobu diegu pirms zobu tīrīšanas. Vispirms ar zobu diegu pamatīgi iztīri vietas, kur zobs sakļaujas ar smaganām un pēc tam zobu starpas. Speciālu uzmanību pievērs zobu daļai, kura vērsta pret mutes iekšpusi, jo šī zobu daļa tiek atstāta novārtā 99% zobu tīrīšanas reižu.
Un neņemies par to, cik daudz zobu diega jālieto. Ja nepieciešams, lieto vairāk kā vienu zobu diega gabalu. Ja zobu diegu vēl nelieto, taču vēlies sākt lietot, tad par zobu diega izvēli lasi mūsu rakstā par to, kā izvēlēties un lietot zobu diegu.
Notīri mēli.
Tā kā mēle ir viens no lielākajiem baktēriju perēkļiem, turpini ar mēles tīrīšanu. Neatkarīgi no tā, vai lieto zobu birsti, kuras otrā galā izveidots speciāls mēles skrāpītis, vai speciālu mēles tīrītāju, kā Orabrush, mēles tīrīšana ir viens no svarīgajiem darbiem, labas mutes higiēnas uzturēšanai.
Mēli tīri laideni un vieglām kustībām, lai nesavainotu mēli, taču pietiekami stingri, lai spētu notīrīt sakrājušās gļotas. Velc ar mēles tīrītāju no mēles iekšpuses uz ārpusi, tādā veidā notīrot gļotu slāni, kurš gan pats satur, gan aizsargā baktēriju slāni, kurš perinās zem tā. Ar 4 – 5 reizēm šajā solī būs pietiekami. Atbrīvojies no liekā nokasītā gļotu slāņa, izspļaujot to izlietnē.
Pēc tam, kad pirmais solis ir veikts, noskalo mēles tīrītāju un uzspied uz tā zobu pastu vai speciālo mēles tīrīšanai veidoto pastu. Uzklāj pastu uz mēles, vēl 4-5 reizes izdarot mēles tīrīšanas darbības, šoreiz cenšoties aizsniegt mēles tālāko iekšējo daļu, cik vien spēj, bez rīstīšanās. Centies vēl neizskalot muti. Izspļauj visu, kas atdalījies no mēles, taču centies atstāt zobu pastu uz mēles, kamēr iztīrīsi zobus.
Tīri zobus.
Uzspied uz pēc iespējas sausākas zobu birstes zobu pastu un tīri zobus vismaz 2 – 3 minūtes. Noteikti teiksi – kuram gan ir laiks un pacietība tīrīt zobus veselas 3 minūtes? Tomēr, šajā laika posmā Tev nav jātīra tikai un vienīgi zobi. Šajā iedalītajā laikā Tu parūpēsies, lai pievērstu uzmanību un notīrītu arī zobu iekšpusi. Tāpat, pēc kārtīgas zobu tīrīšanas, notīrīsi arī smaganas un mutes daļu, kura apzīmē vaigu iekšpusi. Baktērijas ir patiesi lipīgas un mēdz nonākt gandrīz visās mūsu mutes daļās.
Uzmanību! Parasti, cilvēkiem mutes higiēna asociējas tikai ar zobu tīrīšanu. Un zobu tīrīšana, ja tā patiesi tiek veikta, lielākoties ir vienīgais mutes higiēnas paradums, kas darīts atkal un atkal, tā kļūstot par ļoti spēcīgu paradumu, kurš notiek automātiski, tāpēc zobu diega lietošana un mēles tīrīšana šķiet tik grūti ievietojama šajā rutīnā – zobu tīrīšana jau notiek automātiski. Ja arī Tev ir problēmas ar atcerēšanos pastāvīgi lietot zobu diegu un tīrīt mēli, iesakām apskatīt mūsu fantastisko rakstu par to, kā zobu tīrīšanu veido par ieradumu, kurš palīdzēs gūt jaunas idejas, kā ievietot šajā rutīnā pirmāk zobu diega lietošanu un mēles tīrīšanu.
Nobeidzam ar mutes skalojamo līdzekli.
Mutes skalojamais līdzeklis ne vien palīdzēs atbrīvoties no atlikušajām baktērijām un izskalos muti, bet to darīs efektīvāk, kā to dara ūdens. Izskalo muti ar uz mutes skalojamā līdzekļa noteikto daudzumu muti, `skalinot` muti aptuveni minūti, lai ir pilnīgi droši, ka tas skāris visus mutes reģionus.
Svarīgi neatšķaidīt un nejaukt mutes skalojamo līdzekli ar ūdeni, ja vien tas nav mutes skalojamā līdzekļa koncentrāts, kurš izstrādāts speciāli tā atšķaidīšanai ar ūdeni. Ja mutes skalojamo līdzekli atšķaida ar ūdeni, tas zaudē skābekļa un citu vielu koncentrāciju, tādā veidā samazinot tā efektivitāti.
Groma Dental Clinic draudzīgais atgādinājums!
Lai būtu pilnīgā drošībā par savas mutes higiēnas efektivitāti apmeklē mūsu profesionālās zobārstniecības klīniku Rīgā. Pie mums Tevi pieņems kāds no mūsu fantastiskajiem zobārstniecības speciālistiem. Mēs parūpēsimies, lai neatkarīgi no apstākļiem, Tavs smaids vienmēr būtu skaists.