Ja smēķēšanu atmest neizdodas, tad mutes higiēnas pasākumu ievērošana ir īpaši svarīga dzīves sastāvdaļa. Smēķēšanas ietekme uz mutes higiēnu ir ļoti negatīva, tāpēc ir jādara viss iespējamais, lai minimizētu nikotīna un visu ķīmisko vielu ietekmi uz mutes dobumu, zobiem un smaganām. Diemžēl, pat tas negarantē, ka smēķēšanas rezultātā netiks bojāti zobi, taču visam ir sava cena. Tāpēc turpinājumā..
Galvenie mutes higiēnas uzturēšanas pasākumi smēķētājiem.
Regulāri lieto zobu diegu.
Zobu diega izmantošana ir obligāta, jo ēdiena atlikumi, kas ieķerās starp zobiem un smaganām ir galvenais baktēriju barošanās avots. Pēc maltītes ieturēšanas obligāti jāizskalo mute un rūpīgi jāiztīra zobu starpas un starpas starp zobiem un smaganām.
Regulāri tīri mēli.
Uz mēles mītošās baktērijas ne vien veido sliktu elpu, bet dod iespēju vairoties vēl lielākam skaitam baktēriju. Mēle ir mutes daļa, uz kuras mīt vislielākais skaits baktēriju, ja to regulāri nenotīra. Mēles tīrīšanai jāizvēlās kāds profesionāls un tieši šim nolūkam radīts mēles tīrītājs. Laba izvēle ir Orabrush mēles tīrītājs.
Lieto smaganām patīkamus ēdienus.
Nikotīna ietekme uz smaganām ir diezgan briesmīga. Nikotīna lietošanas rezultātā tiek bojāta smaganu veselība. Pēc laika, nikotīna ietekmes rezultātā, smaganas zaudē saķeres spēju ar zobu, kā rezultātā pēc tam veidojas kabatiņas, kurās nonāk ēdiena atlikumi un baktērijas, kuru izdalītās skābes bojā zoba emalju. Viens no ēdieniem, kas pastiprina ne vien smaganas, bet arī zobus, ir siers.
Dzer ūdeni.
Ūdens ir baktēriju dabīgais ienaidnieks, jo baktērijas visātrāk veidojas vidē, kurā nav skābekļa. Tāpēc pēc smēķēšanas vajadzētu izskalot muti ar glāzi ūdens. Otra glāze ūdens padzeršanās nolūkos noteikti nekaitēs.
Pastiprini siekalu izdalīšanās procesus.
Pēc smēķēšanas veidojas sausa mute. Jo viens no smēķēšanas blakusproduktiem ir siekalu izdalīšanās samazināšana. Taču siekalām mūsu mutē ir ļoti liela nozīme. Tās ne vien apskalina zobus, bet arī uztur mutes pH līmeņa balansu un samazina baktēriju veidošanās daudzumu un ātrumu. Lieto košļājamo gumiju, kura satur ksilitolu. Ksilitolu saturošās košļājamās gumijas ne vien pastiprina dabīgos siekalu veidošanās un izdalīšanās procesus, bet arī stiprina smaganas un cīnās pret baktērijām.
Nomaini nikotīna ieguves avotu.
Ja nespēj atteikties no nikotīna, izvēlies zobiem drošāku nikotīna uzņemšanas avotu, kā piemēram elektronisko cigareti. Lai arī vēl līdz šodienai nav izpētīts, cik drošas ir elektroniskā cigaretes, e-cigaretes dūmu vietā rada tvaiku, kuri neveido zobu krāsošanos un nepatīkamu elpu tieši no tvaikiem, kā tas ir parasto cigarešu smēķēšanas gadījumā. E-cigarete nenovērš nikotīna radītos negatīvos efektus.
Groma Dental Clinic piedāvā.
Pārliecinies par savu mutes, zobu un smaganu veselību pie profesionāliem zobārstiem mūsu zobārstniecības klīnikā Rīgā. Piesaki vizīti, sūtot mums vēstuli no mūsu kontaktu sadaļas, vai vēl vienkāršāk – darbadienās laikā no plkst 08:00 līdz plkst. 20:00 piezvani uz tālr. +371 67696560 vai mob. tālr.: +371 29181872 un piesaki vizīti telefoniski.